Pierwsza Piesza Masa Krytyczna – 30 września 2017

W ostatnią sobotę września o 12:00 wystartują pierwsze Piesze Masy Krytyczne:

Dlaczego idziemy? Bo wszyscy jesteśmy pieszymi, a jednak piesi w miastach nie są traktowani uczciwie.

Chodniki notorycznie są nierówne, niedostatecznie odśnieżane, źle odwadniane, zbyt wąskie, zastawione samochodami lub innymi przeszkodami. W wielu miejscach brakuje przejść dla pieszych, a istniejące przejścia są niebezpieczne. Nielegalne parkowanie ogranicza widoczność, a rozpędzone auta nie udzielają pierwszeństwa.

Skutki bywają tragiczne. 61% osób, które giną na warszawskich drogach to piesi. 2/3 śmiertelnych potrąceń ma miejsce na zebrach.

Mamy dosyć tych zatrważających statystyk! Domagamy się bezpiecznego i komfortowego ruchu pieszego. Domagamy się traktowania pieszych poważnie przez władze miasta.

Dlatego zapraszamy na Pieszą Masę Krytyczną. W sobotę 30 września o 12:00 zbierzemy się:

  • na rondzie de Gaulle’a i przejdziemy przez centrum Warszawy do siedziby Zarządu Dróg Miejskich (wydarzenie na Facebooku)
  • na Teatralce przy Roosevelta i przejdziemy przez centrum Poznania na plac Kolegiacki do siedziby Prezydenta Poznania (wydarzenie na Facebooku)

by przypomnieć urzędnikom o tym najważniejszym, ale najbardziej zaniedbywanym sposobie komunikacji. Dołącz do nas! Nasza trasa będzie pokazywać najczęstsze problemy pieszych, takie jak wąskie i zastawione chodniki, nieuporządkowane parkowanie, niepotrzebne krawężniki i schody oraz brak przejść naziemnych.

Jesteśmy zawiązaną ad hoc grupą mieszkańców i mieszkanek, którzy mają dość spychania potrzeb pieszych na margines polityki komunikacyjnej miasta. Reprezentujemy wszystkich, którzy mają dość niewygodnych przesiadek, przeciskania się między autami i uskakiwania przed rowerami na chodnikach, a także tych, którzy z powodu nieodpowiedniej infrastruktury pieszej ograniczają wychodzenie z domu lub muszą z niego zupełnie zrezygnować.

CHODŹCIE Z NAMI!  Piesza Polska: koalicja – dołącz do nas!
#PieszaWarszawa
#PieszyPoznań
#PieszaPolska